powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
5-cio osiowe centra obróbkowe AWJ
Autor Wiadomość
Dekiel 

Wysłany: 2011-03-06, 11:07   

Między innymi służy właśnie do tego.

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-06, 16:38   

Cytat:

kali77 napisał/a:
ha ha ha...

No to może teraz ja?! ;)

Jest taka głowica. ;)

..jest, A_JET bevel head firmy OMAX, nawet zrobili do tego już Terrain Fallowera, tnie pod kątem 60 stopni, podobno w komplecie te urządzonka czynią cuda, czy ktoś słyszał coś więcej na ten temat

3000: A-Jet?... ha ha ha... brak komentarza na to "cudo" techniki... Problemy z programowaniem... jeszcze nawet nie widziałem tego urządzenia sprawnego... wiecznie były z nim problemy techniczne. Pierwsza wersja, sprzedana do klienta, niestety to jak na razie porażka.

Terrain Fallower pierwsza generacja porażka...
TF druga generacja mniejsza porażka... Problemy z elektronicznym sterownikiem i szczelnością na wodę kabla sterująco-zasilającego...
Jest już TF 3 ??? Czas najwyższy... Musi szybko naprawić to fatalne złe wrażenie poprzednich wersji...

A tu masz A-Jeta jeszcze w opakowaniu przed montażem: http://www.waterjet.org.p...wtopic.php?t=60
To już jest ver. 2 ale szału niestety nie ma...

Trzymajmy kciuki za OMAX... Na pewno w końcu chłopaki wymyślą coś działającego.

Rysiek 

Wysłany: 2011-03-07, 11:19   

Panie Dekiel,

Tym razem wizualizacja głowicy jest naprawdę ładna (proszę pochwalić osobę, która ją zrobiła). Mam jednak do Pana małą prośbę: proszę zrobić filmik ilustujący pracę tej głowicy i wrzuć go na YouTube.

3000

Wysłany: 2011-03-07, 15:56   

kali77 napisał/a:
Cytat:

kali77 napisał/a:
ha ha ha...

No to może teraz ja?! ;)

Jest taka głowica. ;)

..jest, A_JET bevel head firmy OMAX, nawet zrobili do tego już Terrain Fallowera, tnie pod kątem 60 stopni, podobno w komplecie te urządzonka czynią cuda, czy ktoś słyszał coś więcej na ten temat

3000: A-Jet?... ha ha ha... brak komentarza na to "cudo" techniki... Problemy z programowaniem... jeszcze nawet nie widziałem tego urządzenia sprawnego... wiecznie były z nim problemy techniczne. Pierwsza wersja, sprzedana do klienta, niestety to jak na razie porażka.

Terrain Fallower pierwsza generacja porażka...
TF druga generacja mniejsza porażka... Problemy z elektronicznym sterownikiem i szczelnością na wodę kabla sterująco-zasilającego...
Jest już TF 3 ??? Czas najwyższy... Musi szybko naprawić to fatalne złe wrażenie poprzednich wersji...

A tu masz A-Jeta jeszcze w opakowaniu przed montażem: http://www.waterjet.org.p...wtopic.php?t=60
To już jest ver. 2 ale szału niestety nie ma...

Trzymajmy kciuki za OMAX... Na pewno w końcu chłopaki wymyślą coś działającego.

jednak tam opisujesz a-jeta jako cudo techniki, szybko zmieniasz fronty- wnioskuję, że zmiana pracodawcy zmusiła Cię do nagłej zmiany zdania- jak dla mnie nadal twierdzę, że a-jet jest tak naprawdę niezły, nie będę brał pod uwagę wypowiedzi pisanych pod wpływem emocji

Aleksander08

Wysłany: 2011-03-07, 19:30   

Kali77. Jesli przejrzeć jego wcześniejsze posty, widać jak chwali OMAX i MAXIEM. Teraz już ma krytyczne o tym zdanie. Ciekawe, czy jak przejdzie do innego producenta, to będzie wieszał psy na swoim obecnym pracodawcy? Niestety Panie Kali - przestał Pan być wiarygodnym wypowiadając się na tym forum.
Ostatnio zmieniony przez Admin 2011-03-10, 10:11, w całości zmieniany 2 razy  

3000

Wysłany: 2011-03-07, 20:04   

Aleksander08 napisał/a:
Kali77 Jesli przejrzeć jego wcześniejsze posty, widać jak chwali OMAX i MAXIEM. Teraz już ma krytyczne o tym zdanie. Ciekawe, czy jak przejdzie do innego producenta, to będzie wieszał psy na swoim obecnym pracodawcy? Niestety Panie Kali - przestał Pan być wiarygodnym wypowiadając się na tym forum.

..pięknie...
Ostatnio zmieniony przez Admin 2011-03-10, 10:12, w całości zmieniany 2 razy  

Dekiel 

Wysłany: 2011-03-07, 20:32   

Jaka wizualizacja?

Jeśli myśli kolega, że to render, to dziękuję za słowa uznania, głowica na zdjęciu jest prawdziwa. Oczywiście fotka robiona w kabinie bezcieniowej ale to rzeczywisty przedmiot.

Dekiel 

Wysłany: 2011-03-07, 20:36   

A to inna fotka z widocznymi kablami.

DSC_6949.JPG
Plik ściągnięto 5097 raz(y) 130,6 KB

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-08, 04:31   

Cytat:
Kali77. Jesli przejrzeć jego wcześniejsze posty, widać jak chwali OMAX i MAXIEM. Teraz już ma krytyczne o tym zdanie. Ciekawe, czy jak przejdzie do innego producenta, to będzie wieszał psy na swoim obecnym pracodawcy? Niestety Panie Kali - przestał Pan być wiarygodnym wypowiadając się na tym forum.

Ale moim marzeniem jest nadal mieć OMAX-a. Zawsze było, jest i będzie. Jednakże wreszcie mam możliwość obiektywnie wypowiedzieć się o jego wadach i zaletach. Zresztą nawet teraz jest to bardzo trudne na tym Forum. Zainteresowani wiedzą najlepiej.

Niestety opcje typu A-Jet i TF to lipa... I nigdy nikomu ich nie polecę. Sam też nigdy nie chcę mieć. Chociaż to prawda. Pierwszy raz jak je zobaczyłem i jeszcze były w kartonie byłem pod wrażeniem ich możliwości. Dziś jestem rozczarowany...

Ale wierzę w inżynierów OMAX-a, że poprawią swoje błędy i zaskoczą nas pozytywnie jeszcze nie raz.
Ostatnio zmieniony przez Admin 2011-03-10, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-08, 04:39   OMAX...

No cóż... Co do mojej pracy dla Pana KIMLI... Trzeba się rozwijać... Iść z postępem... JS to już historia... fakt... pionierzy w technologii Waterjet... ale ta firma niestety nie ma przyszłości... To już początek jej końca... A co do Częstochowy to tam jest taki Potencjał Technologiczny, że wpadłem w podziw.

Czas na Zmiany Panowie. Mamy nowego Lidera na rynku i czas to zaakceptować. Bo obudzicie się z ręką w nocniku któregoś dnia ze swoimi poglądami.

A OMAX-ami dalej się zajmuję. To moje przeznaczenie. Przyjdzie czas i je ulepszymy. Poprawimy wady konstruktorów z Seattle. To moje marzenie. I już się realizuje. :mrgreen:

3000

Wysłany: 2011-03-08, 06:30   

kali77 napisał/a:
Cytat:

HA HA HA... Panowie... Sługusy Jet Systemu. Ale moim marzeniem jest nadal mieć OMAX-a. Zawsze było, jest i będzie. Jednakże wreszcie mam możliwość obiektywnie wypowiedzieć się o jego wadach i zaletach. Zresztą nawet teraz jest to bardzo trudne na tym Forum. Zainteresowani wiedzą najlepiej.

Niestety opcje typu A-Jet i TF to lipa... I nigdy nikomu ich nie polecę. Sam też nigdy nie chcę mieć. Chociaż to prawda. Pierwszy raz jak je zobaczyłem i jeszcze były w kartonie byłem pod wrażeniem ich możliwości. Dziś jestem rozczarowany...

Ale wierzę w inżynierów OMAX-a, że poprawią swoje błędy i zaskoczą nas pozytywnie jeszcze nie raz.

sługusem JET SYSTEMU to ja jeszcze długo nie będę, ale ty jesteś jednym z nich na pewno- mały sługusek swojego pracodawcy, po prostu stwierdziłem fakty- jak wiatr zawieje- tak właśnie Ciebie odbieram, ludzie tacy jak ty są mało lojalni; wiesz co? najgorsze jest to, że jestem tu aby coś się może dowiedzieć, a za to czytam wypowiedzi jakiegoś mocno stronniczego fanatyka, nikt inny na tym forum nie oczernia tak jak ty- wpływ emocji?.. daj se spokój i pozwól umieszczać posty tym co coś wiedzą
Ostatnio zmieniony przez Admin 2011-03-10, 10:15, w całości zmieniany 1 raz  

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-08, 07:17   

3000, W takim razie nic nie wiesz o uczciwości i lojalności.. Tak jak w JS to pojęcia abstrakcyjne. Budowaniem na kłamstwie i obłudzie daleko nie zajadą. I to mam zamiar obnażyć i opowiedzieć wszystkim kogo tylko spotkam. Tutaj też. Mam prawo być lojalny wobec nowego pracodawcy tak jak byłem lojalny wobec poprzedniego. To, że oni tego nie umieli docenić to już ich strata.

I mam zamiar powiadomić o tym Cały Świat, że KIMLA robi najlepsze maszyny na Świecie. I dołożę wszelkich starań, żeby te maszyny pracowały jak najlepiej dla ich właścicieli... i dla nich zarabiały...

Czy jestem fanatykiem? Tak... Jestem Fanatykiem Technologii Water jet... tu masz rację...

Paweł R. 
inżynier serwisu

Wysłany: 2011-03-08, 13:46   

kali77 napisał/a:
A-Jet?... ha ha ha... brak komentarza na to "cudo" techniki... Problemy z programowaniem... jeszcze nawet nie widziałem tego urządzenia sprawnego... wiecznie były z nim problemy techniczne. Pierwsza wersja, sprzedana do klienta, niestety to jak na razie porażka.

Prawda jest taka, że nigdy na A-Jet nie pracowałeś a opinii jest tyle ile ludzi :)

kali77 napisał/a:

inżynierowie JS dawno sobie z tym poradzili, a że Ty nie potrafiłeś to inna sprawa :mrgreen:

Krzysztof Kowal 
Kilmi

Wysłany: 2011-03-10, 01:14   

Dekiel chciałbym prosić abyś napisał ile już tego głowic wyprodukowałeś i ile zamontowałeś w swoich doskonałych maszynach?? 1,2 czy może 3?? Głowica warta jest pewnie tyle co dobry samochód, tyle że samochody można powiedzieć że są dopracowane bo produkuje się ich tyle że nie ma bubli...no może prawie.
Ile więc ich wyprodukowałeś i ile zamontowałeś??? Głowice 5cio osiowe to póki co nisza na rynku polskim więc zakładam że nawet jeśli 3-5% maszyn taką głowicę ma to tych twoich więcej niż 2 nie ma ;)))) HAHAH więc jeśli ktoś jeszcze skusi się na jeden z twoich doskonałych prototypów i na dodatek z prototypową głowicą 5cio osiową za bądź co bądź majątek to podaj proszę do niego nr telefonu bo jestem ciekawy jego reakcji...
Wyślij koniecznie zdjęcia elementów, które nią pociąłeś ;)
Póki co to tylko kilka bloków stali skręconych ze sobą, wartych tyle co kilkadziesiąt kg + robocizna + plus twój pot... Dopóki nie wyprodukujesz ich kilkaset i nie sprawdzisz na polu walki, nic więcej nie jest warta... jak to prototyp...chyba jednak wolałbym chińską, przynajmniej wiadomo co się w nich urywa

Rysiek 

Wysłany: 2011-03-10, 10:25   

Panie Dekiel,

proszę uprzejmie, cała przyjemność po mojej stronie. Jednocześnie ponawiam prośbę o nakręcenie filmu ilustrującego pracę tej głowicy i wrzucenie go na YouTube.

Odpowiedz do tematu