powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
5-cio osiowe centra obróbkowe AWJ
Autor Wiadomość
kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-13, 11:21   

Paweł R., Dziękuję Ci za podpowiedź. Tak masz rację... Dlatego odsyłam do właścicieli MAXIEM-ów. Niech oni się wypowiedzą na temat współpracy z JS i awaryjności tych maszyn. Będą chwalić bardzo dobrze. Ale zapytajcie o to co by poprawili w maszynie... Będzie baaaaaardzo długa lista... Zaczynająca się od problemów z komunikacją JS.

Gorąco polecam kontakt z właścicielami MAXIEM-ów. Niech reklamują swoje maszyny, jestem za. To zacni ludzie i powiedzą prawdę.
Ostatnio zmieniony przez Modo 2011-03-13, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  

Aleksander08

Wysłany: 2011-03-13, 12:03   

Panie KIMLA vel DEKIEL - pan udaje, że nie wie o co chodzi, czy Pana naiwność jest aż tak duża? Oczywiście, że w moim skromnym porównaniu Pana maszynki to fiat i to mały ;). I tyle mam zamiar z Panem dyskutować, bo jak się mówi, z faktami się nie dyskutuje, a Pan sieje na tym forum propagandę na rzecz marki KIMLA.

Panie Borawski - ja bym na Pana miejscu tak wprost na tym forum nie krytykował JS. Bo wcześniej to Pan żeś piał z zachwytu nad rozwiązaniami OMAX, jak kogut na grzędzie. Teraz zaś krytykujesz facet swojego dawnego pracodawcę. I tak się dziwię, że pana poprzedni pracodawca tak Pana łagodnie potraktował, bo jak Pan przyjeżdżałeś do nas do firmy, to jakie rzeczy Pan opowiadał na JS? Jakie Pan lody próbowałeś kręcić na boku? Więc moja dobra rada, lepiej Pan zamilcz, bo ja dobrze wiem dlaczego Pan wyleciał z JS i w jakiej atmosferze.

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-13, 15:44   

Aleksander08, Szanowny Panie Aleksandrze.

Dziękuję, za to, żeś mnie Pan wywołał do odpowiedzi, bo już się zmartwiłem, że tylko KIMLA i KIMLA... Zazdrosny się robię, bo byłem tu pierwszy...

Nie wiem Kim Pan jest, ale z tonu wypowiedzi wnioskuję, że Kimś kolejnym opłacanym z kasy JS. Brawo. Zawsze bardzo cenię inicjatywę w ludziach, szczególnie w przypadku umiejętności zarabiania pieniędzy.

Co do technologii OMAX nic się w temacie mojego podejścia do niej nie zmieniło. Tylko to, że już mogę mówić prawdę publicznie o wadach, jak i zaletach. Czy jestem subiektywny? Ależ oczywiście... W mojej sytuacji, jak najbardziej. To nie problem z technologią jest tak naprawdę, tylko z JS... A właściwie z ludźmi tam pracującymi...

Ohhh... Z szefem RF rozstaliśmy się w zgodzie i za porozumieniem stron. Doszliśmy do wniosku, że nie widzimy dalszej naszej współpracy. To wszystko. Dostałem na pożegnanie 1,5 pensji odprawy. Za co jestem wdzięczny JS. 4 lata ciężkiej orki przy Water jetach. Moim zdaniem należało mi się. Zdaniem Szefa również.

Widzę, że jest potrzeba opublikowania mojego rozwiązania umowy o pracę na moim blogu, bo już kolejna niedoinformowana osoba próbuje się na ten temat wypowiadać.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na mojego bloga.
Ostatnio zmieniony przez Modo 2011-03-13, 23:44, w całości zmieniany 1 raz  

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-13, 15:52   

Aleksander08,

PS. A co do powodów mojego rozstania z JS, to wolę na ten temat jednak zamilczeć. To mocno wstydliwy temat dla JS, a ja wyznaję zasadę, że "nie kopie się leżącego". Myślę, że już zrozumieli swój podwójny błąd i nie będą już więcej mówić nieprawdy swoim Klientom.

Mocno dociekliwym polecam wycieczkę do Bochni i rozmowę z właścicielem OMAX-a, co było przyczyną. Uczciwy człowiek, więc powie prawdę.

Aleksander08

Wysłany: 2011-03-13, 19:31   

Hehe po pierwsze nie pracuję w JS, nie jestem przez nikogo opłacany. Pracuję w pewnej firmie, do której Pan przyjeżdżał na serwis maszyny. Delikatnie mówiąc rozmija się Pan z prawdą... wiemy o czym mówimy co nie ? To co jest w papierach - odnośnie świadectwa pracy, to pewnie jest cacy. Ale wróbelki ćwierkają, że bardzo poszli Panu na ręke w JS ;). I na koniec - skoro był Pan taki "subiektywny" jak Pan pracował dla OMAXA, to jak mam wierzyć w Pana słowa, gdy Pan teraz bierzesz kasę od KIMLI ???? Jesteś Pan jak chorągiewka na wietrze ;))) Nie wierzę w Pana ani jedno zdanie.

3000

Wysłany: 2011-03-13, 20:04   

Dekiel napisał/a:
Po pierwsze, dlaczego jedyny klient, który kupił od Was taką głowicę w Polsce nie może jej używać?

Po drugie. Głowica pięcioosiowa firmy Kimla ma funkcje obydwu głowic Omaxa.
zarówno eliminuje stożek jak i wycina w 5D.
Nie widzę powodu dla którego trzeba kupić dwie głowice (oczywiście poza podwójnym zyskiem sprzedawcy).

Aha, zapomniałeś tylko dodać, że wasza głowica ma poważne ograniczenie związane z brakiem możliwości ciągłego obrotu wokół własnej osi.

POPRAWKA, głowic jest więcej w Polsce, a chętnych na nie przybywa :-P

3000

Wysłany: 2011-03-13, 20:07   

Dekiel napisał/a:
Rozumiem, że Kimla to Mercedes a Maxiem to Fiat. Fakt.

Z zadufaniem Omaxa też mi pasuje, nic do nich nie dociera i nie słuchają klientów.

Kimla cały czas współpracuje z odbiorcami w celu ulepszania swoich produktów.

...coś temu KIMLI nie wychodzi chyba to ulepszanie...

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-13, 21:17   

Aleksander08, Szanowny Panie Aleksander, widzę, że Pan kreuje się na jedynego tutaj Obiektywnego. Gratuluje samokrytycyzmu.

Niestety ja jestem mniej doskonały i popieram tylko to w co wierzę. A wierzę w KIMLĘ. Czas JS się skończył, OMAX-y miały swoje 5 minut... Wtedy były jedyną alternatywą na rynku. I były rewelacją... Teraz jest dużo więcej możliwości.

Kochać mnie Pan nie musi.

Proponuję dla Pana dalszą swoją dyskusję skierować na temat wątku w którym upodobał Pan sobie obrzucanie mojej osoby błotem. Prowadźmy merytoryczną dyskusję na temat 5-cio osiówek. Jeżeli wie Pan co to takiego.

Dziękuję za uwagę.

Aleksander08

Wysłany: 2011-03-19, 22:58   

Ale Panie Borawski, nie mam zamiaru dyskutować z agitatorem KIMLI. Nie mam też zamiaru dyskutować o czymś, co nie wyszło z fazy projektów. Są producenci waterjetów i kopiści - KIMLA to ta druga kategoria. Ja pracuję na MAXIEMIE i nie będę dyskutował z kimś, kto frezarkę podrabia pod waterjeta ;). Niech Pan nie będzie śmieszny panie Borawski.

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-22, 07:36   

3000,
Cytat:
POPRAWKA, głowic jest więcej w Polsce, a chętnych na nie przybywa

No niestety... Handlowcy JS to eksperci trzeba przyznać w swoim fachu. Podziwiam ich za umiejętność sprzedaży swoich maszyn.

Co do A-Jet-a to tutaj mój gorący apel do JS. Naprawcie stare A-Jety, zanim wypuścicie nowe. Bardzo bym chciał zobaczyć tą maszynkę podczas pracy, ale w realu, a nie na video. Porównać z głowicą 5-osiową KIMLI.

Trochę mi smutno patrzeć jak głowica KIMLI wycina mi próbki z redukcją stożka i tnie pod kątem... a A-Jet leży pod stołem i czeka na lepsze czasy... Jeszcze pamiętam swój zachwyt nad tą technologią.... Chciałbym zobaczyć wyścig! A nie walkowera, bez walki...

3000

Wysłany: 2011-03-22, 21:53   

kali77 napisał/a:
3000,
Cytat:
POPRAWKA, głowic jest więcej w Polsce, a chętnych na nie przybywa

No niestety... Handlowcy JS to eksperci trzeba przyznać w swoim fachu. Podziwiam ich za umiejętność sprzedaży swoich maszyn.

Co do A-Jet-a to tutaj mój gorący apel do JS. Naprawcie stare A-Jety, zanim wypuścicie nowe. Bardzo bym chciał zobaczyć tą maszynkę podczas pracy, ale w realu, a nie na video. Porównać z głowicą 5-osiową KIMLI.

Trochę mi smutno patrzeć jak głowica KIMLI wycina mi próbki z redukcją stożka i tnie pod kątem... a A-Jet leży pod stołem i czeka na lepsze czasy... Jeszcze pamiętam swój zachwyt nad tą technologią.... Chciałbym zobaczyć wyścig! A nie walkowera, bez walki...

..czekam na większą prowokację

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-23, 05:10   

3000, Z przyjemnością.

Co Ciebie bardziej sprowokuje do zaprezentowania umiejętności A-Jeta w praktyce?

Bardzo chciałbym to urządzenie zobaczyć w pracy. Porównać możliwości obu głowic. Lepszej KIMLA, gorszej A-Jet. Bez urazy oczywiście... Głowica KIMLA ma po prostu większe możliwości, chociażby ma taką przewagę praktyczną, że działa i tnie. Z jednej strony to nic szczególnego, ale konkurent OMAX-a leży, nawet takiej prostej czynności nie wykonuje.

Pytanie jest proste. Gdzie w Polsce pracuje sprawny A-JET? Chluba Jet System. Proszę mi go zaprezentować, no i oczywiście pochwalić się tym, bo jest czym.

szymon6789 

Wysłany: 2011-03-23, 10:00   

Czytam to forum i inne od jakiegoś czasu i chyba się wyloguję.
Nic tylko Omax vs Kali (Klakier) & Dekiel. A ile wy udziału w rynku macie? Omax 30%? Kilma 3%. A co z pozostałymi 67%?
Jeszcze się ktoś nabierze że liderujecie na rynku. Pisać sobie można, że lider itd. Forum wszystko przyjmie. Ale o tym czy się jest liderem czy nie, nie świadczy jak często to o sobie samym się gada, ale jak weryfikuje to rynek. O Omaxie słychać i go widać bo jest od lat, ale też widać inne firmy. Kilma? Na razie tylko słychać na forach.

Ale staram się zrozumieć nową firmę w branży, że próbuje zaistnieć. Co do sposobów, czarny marketing, wrogie atakowanie konkurencji? Jest to jakiś sposób, ja nie preferuję, więcej skromności zalecam a technologia sama się obroni jeśli jest dobra. O tym czy jest to moralne i skuteczne? Sam zainteresowany na pewno sobie odpowiedział...

Co do Kali (Klakiera)? Sorry, ale tak bezkręgowego pseudo fachowca to dawno nie widziałem. Nie trzeba byś Szerlokiem, żeby poskładać fakty do kupy: Kali, jako pracownik Omaxa jest piewcą tej technologii. Zostaje wywalony z roboty i znajduje nowego Pana, staje się jego fanatycznym wyznawcą, opluwając i oczerniając byłego pracodawcę. Chęć zemsty? Kompleksy? Żal...?

Wniosek nasuwa się sam, pozwolę sobie zacytować inne źródło:
"Ale brak wiarygodności dla "KALI77" został potwierdzony."
http://www.cnc.info.pl/to...-vt26465,50.htm

Mam nadzieję, że Admin tego nie wywali dostałem info o regulaminie, który jest bardzo restrykcyjny. Uwaga do Admin.

Paweł R. 
inżynier serwisu

Wysłany: 2011-03-23, 13:21   

szymon6789 napisał/a:
Czytam to forum i inne od jakiegoś czasu i chyba się wyloguję.
Nic tylko Omax vs Kali (Klakier) & Dekiel. A ile wy udziału w rynku macie? Omax 30%? Kilma 3%. A co z pozostałymi 67%?
Jeszcze się ktoś nabierze że liderujecie na rynku. Pisać sobie można, że lider itd. Forum wszystko przyjmie. Ale o tym czy się jest liderem czy nie, nie świadczy jak często to o sobie samym się gada, ale jak weryfikuje to rynek. O Omaxie słychać i go widać bo jest od lat, ale też widać inne firmy. Kilma? Na razie tylko słychać na forach.

Z przykrością stwierdzam, że masz rację.
Kimla za wszelką cenę stara się opluć OMAX-a, chociaż na rynku jest jeszcze wielu innych producentów maszyn, może w oczach Kimli OMAX jest najsilniejszy. Nie wiem nie interesuje mnie to, reaguję tylko, kiedy Panowie z Kimli piszą kłamstwa, ale masz rację, dobry produkt sam się obroni, więc chyba nie ma sensu reagować na zaczepki Kimli.
co do wiarygodności kolegi Kali, to masz absolutną rację.

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2011-03-24, 21:28   

Chciałem tylko przypomnieć Szanowni koledzy, że jest to wątek na temat 5-cio osiowych Centrów Obróbczych. Wiem, że moja osoba wzbudza dużo dalej idące emocje niż jakieś tam nędzne pięcioosiówki. Naprawdę rozumiem Was... I dziękuję za zainteresowanie. Doceniam to... :-D

Ciekawi mnie co jeszcze jesteście w stanie wymyślić, aby obrzucić błotem moją skromną osobę. Tutaj nie pokazaliście swoich całych możliwości. Wierzę w Was, że następnym razem bardziej się postaracie. Może coś bardziej wzbudzające negatywne emocje... co by Wam Szanowni Panowie podpowiedzieć?... Sam nie wiem, bo już wszystko na swój temat czytałem... Ciężko będzie Wam być oryginalnymi... szczególnie na tym Forum. :-D

Odpowiedz do tematu