powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Admin
2011-02-18, 11:37
Pochwalmy się maszynami
Autor Wiadomość
Admin 
Administrator
Jarek


Wiek: 49
Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 15
  Wysłany: 2008-12-04, 16:27   Pochwalmy się maszynami

Witam

Widzę, że nikt nie chce być pierwszy :-) więc może na początek pochwalmy się maszynami na których pracujemy, programujemy lub mamy styczność. Pracujemy na maszynie Omax 55100 z dynamiczną głowicą. Przygotowuję szerszy opis tej maszynki. póki co działa ok. Jeżeli masz swoją opinię na temat maszyn Omax to proszę o info. Więcej zdjęć tej maszyny umieściłem w dziale media http://www.waterjet.org.pl/media.html

55100.jpg
Omax 55100
Plik ściągnięto 35022 raz(y) 43,6 KB

 
 
     
v-ride

Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-12-09, 09:54   

Witam
Na początku pragnę was :mrgreen: przywitać (skoro to mój pierwszy post - mam nadzieje że bedzie ich więcej).
Admin, widzę że twoja firma (nie wiem czy jesteś włąścicielem) poszła w stronę omax-a , u mnie to szefostwo jest mocno ukierunkowane w stronę Eckerta (jest to stosunkowo młoda firma w technologi wodnej) . Tak więc u mnie pracuje się na Eckert Opal WCS , myślę że kierownicto poszło w tym kierunku gdyż mamy również maszynę plasmową . Czekam z niecierpliwością na ten opis , ja z mojej strony postaram się włożyć kilka fotek.(i jakiś opisik)

DSC00301.JPG
Plik ściągnięto 34965 raz(y) 80,74 KB

 
     
Rysiek 

Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 63
Wysłany: 2008-12-09, 18:04   

Witam wszystkich serdecznie. Mam prośbę do V-Ride: napisz trochę szczegółów dotyczących wyposażenia maszyny Eckerta (jaka pompa wysokociśnieniowa, głowica tnąca, system podawania ścierniwa) oraz podziel się z nami swoimi subiektywnymi odczuciami związanymi z obsługą tejże maszyny. Interesuje mnie również, czy zainstalowany w maszynie sterownik i jego oprogramowanie są dedykowane i zoptymalizowane do obróbki strugą wodno-ścierną, czy być może to taki sam sterownik i oprogramowanie jak w przecinarkach plazmowych produkowanych przez Eckerta?
 
     
Abrakas
Gość
Wysłany: 2008-12-15, 21:18   

Witam wszystkich. Widze że pojawiają się coraz ciekawsze maszyny. Ja co prawda pracuje na innych a mianowicie ECONOMOS, Caretta Technology-włosi oraz PTV-czechy. Myśle że co do tej ostatniej mam jak narazie najlepsze zdanie, biorąc pod uwage nawet wasze maszyny (Eckert :-? czy z całym szacunkiem OMAXa) Myśle że na tym forum porozmawiamy sobie i powymieniamy się doświadczeniami.

Pozdrawiam ;-)
 
     
Jarek 
power of water

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 43
Wysłany: 2008-12-15, 21:45   

Abrakas napisał/a:
Witam wszystkich. Widze że pojawiają się coraz ciekawsze maszyny. Ja co prawda pracuje na innych a mianowicie ECONOMOS, Caretta Technology-włosi oraz PTV-czechy. Myśle że co do tej ostatniej mam jak narazie najlepsze zdanie, biorąc pod uwage nawet wasze maszyny (Eckert :-? czy z całym szacunkiem OMAXa) Myśle że na tym forum porozmawiamy sobie i powymieniamy się doświadczeniami.

Pozdrawiam ;-)


Witam na forum

Mam pytanie do Abrakasa odnośnie czeskiej maszynki, słyszałem różne opinie na jej temat. Oglądałem ją nawet na tragach w Poznaniu i miałem mieszane uczucia ale w akcji jej nie widziałem także jestem ciekawy jak się sprawuje i jak się na niej pracuje.

Pozdrawiam

Jarek

P.S. Abrakas - jeżeli możesz to się zarejestruj ;)
 
 
     
Abrakas 

Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-12-28, 22:18   

Witam

Powiem że ja tez miałem mieszane uczucia i nie miałem do tego żadnego przekonania (aż popracowałem na niej sam). Jak narazie to pracuje się na niej rewelacyjnie, nie ukrywam że nie ma ona wad........ jak każda maszyna. Wiele by o tym mówić a kilka lat pracy mam za sobą na tych maszynach. ;-)

Pozdrawiam
Abrakas
 
     
Barthez 
Bartłomiej Cierlicki

Wiek: 41
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2009-04-09, 12:25   

Mam pytanko do posiadaczy Omaxów. Wiele tych maszyn widziałem na targach innych pokazach, ale żadnej z nich nie widziałem sensora badającego odległość między mixing tube(tubą mieszając)a materiałem. Owszem da się bez tego się pracować , ale jest to uciążliwe przy małych detalach nie trudno o kolizję. Druga sprawa jak się ma dynamiczną głowice to odpowiednia odległość od materiału jest też ważna. Pytanko do posiadacza
ECONOMOS, Caretta Technology jaką masz tam pompę i jak ci się sprawuje?
Ja mam włoski badziew Waterej Italy Corporation z pompą WSI istny horror. Pompa WSI ma zaledwie 2850h przepracowane a już wymieniłem 5 cylindrów wysokiego ciśnienia (roszczelniają się). Druga sprawa ta konstrukcja to totalna pomyłka konstrukcyjna dno w stole już przebiłem parę razy. Jestem ciekaw czy twoja włoska dobrze się sprawuje kolego :-/
 
 
     
Jarek 
power of water

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 43
Wysłany: 2009-04-10, 09:58   

Barthez napisał/a:
Mam pytanko do posiadaczy Omaxów. Wiele tych maszyn widziałem na targach innych pokazach, ale żadnej z nich nie widziałem sensora badającego odległość między mixing tube(tubą mieszając)a materiałem. Owszem da się bez tego się pracować , ale jest to uciążliwe przy małych detalach nie trudno o kolizję. Druga sprawa jak się ma dynamiczną głowice to odpowiednia odległość od materiału jest też ważna.


Witam

Może nie jestem posiadaczem Omaxa ;) ale jeżeli chodzi o w/w sensor to jak najbardziej jest to bardzo dobra rzecz i tak jak napisałeś praca bez tego jest uciążliwa, szczególnie w przypadku wycinania z niskiej jakości blach (o zróżnicowanej grubości). Odległość dyszy mieszającej od materiału wynosi ok 1.5 mm i w przypadku braku sensora ustawiana jest specjalnym dystansem, w przypadku dynamicznej głowicy odległość od materiału ustawia się w ten sam sposób. W naszym przypadku wycinamy zwykle pojedyncze detale także nie odczuwam tej uciążliwości ale w przypadku wycinania wielu elementów z całych arkuszy blach to czujnik pozwala unikać kolizji z materiałem i zaoszczędzić wielu kłopotów . Omax w swojej ofercie posiada taki sensor, ale faktycznie też nigdy nie widziałem go zamontowanego na maszynie.

Pozdrawiam
Jarek
 
 
     
Tuti 
Omax 55100/P4055V


Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 94
Wysłany: 2009-12-10, 01:07   Re: Pochwalmy się maszynami

Admin napisał/a:
Witam

Widzę, że nikt nie chce być pierwszy :-)


To ja nie będę oryginalny mówiąc że mam taki sam sprzęcik jak kolega. Zdjęć nie wrzucam, bo moja machina nie wygląda tak wyjściowo jak Twoja. Tzn. umorusała się trochę fleja :lol:
 
     
Tuti 
Omax 55100/P4055V


Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 94
Wysłany: 2009-12-10, 01:10   

Abrakas napisał/a:
Witam

Powiem że ja tez miałem mieszane uczucia i nie miałem do tego żadnego przekonania (aż popracowałem na niej sam). Jak narazie to pracuje się na niej rewelacyjnie, nie ukrywam że nie ma ona wad........ jak każda maszyna. Wiele by o tym mówić a kilka lat pracy mam za sobą na tych maszynach. ;-)

Pozdrawiam
Abrakas


Kolega posta napisał jakiś czas temu. To w takim razie jak tam się sprawuje "Opal"?
Szczerze mówiąc designersko jest fajniejsza od mojej "szarej myszki" ;-)
 
     
merc80
technolog water jet

Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: gniezno
Wysłany: 2010-01-20, 12:28   

Witam
ja pracuje na czeskim rychłym tomie - pompa i podawanie scierniwa kmt-reszta czeska na bardzo dobrych podzespołach-oprogramowanie wrykrys( demo w necie po polsku) dotykowy ekran , dynamiczna głowica ciecie do 270mm stól 4x2m.
pozdrawiam
 
 
     
Jarek 
power of water

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 43
Wysłany: 2010-01-22, 07:01   

Witam nowego Kolegę

Zapraszam do udziału w dyskusjach na forum

Pozdrawiam
Jarek
 
 
     
Dekiel 

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 98
Wysłany: 2010-01-22, 23:35   

To nasza maszyna :
http://kimla.pl/magazyn/2...IGH_SPEED.html,

7513-d.jpg
Plik ściągnięto 33297 raz(y) 60,38 KB

_________________
Maszyna bez czowieka jest kupką złomu. www.kimla.pl
Ostatnio zmieniony przez Dekiel 2011-01-11, 19:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Tuti 
Omax 55100/P4055V


Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 94
Wysłany: 2010-02-09, 23:17   

O, to jak koledzy się chwalą, to ja też postanowiłem w końcu zamieścić portrecik mojej dobrodziejki :-P
To nic, że model się trochę nie zgadza, ale wygląda prawie jak moja.

OMAX_2626_Painting.JPG
Plik ściągnięto 34202 raz(y) 223,31 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group