powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Admin
2011-02-18, 11:23
Ścierniwo
Autor Wiadomość
kali77 
inżynier waterjet


Wiek: 50
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 212
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-12-20, 07:43   Ścierniwo

A jakie ścierniwo stosujecie na swoich maszynach?
Słyszałem kiedyś, że Garnet amerykański firmy BARTON jest najlepszy?
Czy to prawda, czy jak to Amerykanie chwalą się tylko, że wszystko u nich najlepsze? ;-)
 
 
     
Tuti 
Omax 55100/P4055V


Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 94
  Wysłany: 2009-12-20, 11:39   

Nigdy nie ciąłem na Bartonie, ale słyszałem że jest najlepszy.
Choć z drugiej strony, to nie chcę powtarzać po tym co słyszałem, bo niby skąd mam wiedzieć skoro nie mam własnego doświadczenia.

Ja tnę na JetGarnecie. Taki mi szef kupuje i już, koniec możliwości wyboru - jeśli chodzi o mnie oczywiście :mrgreen: .
Mieliśmy do testowania - a w zasadzie dalej mamy, bo wycięliśmy tylko ze 100 kg - garnet co ma szumną nazwę Garnet Polska. Jak się można domyślić, skoro mam ciągle niecałą tonę, że to ścierniwo całkiem nam nie leży. Można go swobodnie nazwać piachem, bo niczym się od niego nie różni.

Nie mam dużego doświadczenia z różnymi garnetami - jak widać - bo nie wyszedłem dalej jak za piach z Indii, ale skoro nie miałem nic lepszego od JetGarnetu, to dalej na nim tnę. Zresztą coś tam szef wspominał, że jak kupował maszynę to było tylko ze trzech dostawców, a teraz rozmnożyli się jak króliki i jest ich tam kilku więcej. :lol:
My dla świętego spokoju pozostaliśmy przy "starym" dostawcy. Jak do tej pory nikt inny nie zaproponował nam lepszego piachu w odniesieniu cena/jakość/wydajność.
 
     
agama 

Wiek: 53
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Wysłany: 2010-03-23, 22:31   

A ja mam takie pytanie. Jak radzicie sobie z usuwaniem ścierniwa z wanny. Jest metoda tradycyjna, czyli kalosze bądź gumiaki, łopata i worek na śmieci. Słyszałem o urządzeniach do usuwania ścierniwa. Czy ktoś może miał do czynienia z takim urządzeniem do czynienia??
 
     
Tuti 
Omax 55100/P4055V


Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 94
Wysłany: 2010-03-23, 23:38   

U mnie tradycyjnie: łopata itd. ponoć taniej i lepiej niż jakimś tam urządzeniem.
Nie wiem tylko dla kogo lepiej? :cry:

A jak tam u ciebie? Też rybaczki?
 
     
agama 

Wiek: 53
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Wysłany: 2010-03-24, 06:59   

No wiesz. Bierzemy ludzi z "interwencji". Często tacy pod sklepem chcą kilka groszy bo brakuje do "chlebka". Mówię wtedy, chcesz to dostaniesz. Ale najpierw zapracuj. Jak komuś zależy to idzie ze mną i za 30 zł wybiorą do dna.
 
     
Jarek 
power of water

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 43
Wysłany: 2010-03-25, 07:22   

Hej

Można łopatą ale czy jednodniowy przestój maszyny i najczęściej upaćkane stanowisko pracy to dobre rozwiązanie? mi się to mało podoba. Są rozwiązania gdzie zużyte ścierniwo wysysa się z dna wanny w czasie pracy maszyn i nie ma problemu.

Pozdrawiam
Jarek
 
 
     
agama 

Wiek: 53
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Wysłany: 2010-03-25, 13:49   

Jarek, a masz może takie urządzenie? jak ono się sprawdza i z jakiej firm ono jest?
Może coś mi doradzisz.
Muszę się z tobą zgodzić, że to cały dzień pracy i zafajdane stanowisko wraz z maszyną.
 
     
danTe21 

Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: Poland
Wysłany: 2010-03-25, 22:24   

U nas w firmie jest takie urządzenie. Wiem, że jest to niemiecki system ale raczej nie pamietam nazwy producenta. Kiedyś też musiałem łopatować cały dzień żeby opróznić wanne, a po takiej dawce sportu człowiek na drugi dzień umiera :-P Pół dnia trzeba było poświecać na spuszczenie wody i potem heja w gumiaczki, naokoło wszędzie brudno. Nie widząc zbytnio w tym praktyki szef zakupił system usuwania ścierniwa, który znacznia ułatwia życie operatorom a przynajmniej mi ;-) Wygląda to tak, że na dnie zbiornika maszyny montuje się system ssaków i orurowania, a obok maszyny stawia się pojemnik na worek( taki tonowy jak od garnetu), do którego dołączone są dwie pompy. Jedna z nich pompuje wode do wanny i wzburza osiadły piach, a druga ssakami zasysa powstałe błotko i dostarcza do worka. Przez worek przesiąka woda a piasek zostaje, teraz już tylko wózeczek widłowy i po zabawie. U mnie pracuje to przez 15 minut na godzinę i tak po tygodniu mam pełny worek. Można oczywiście zaprogramować aby działał częściej ale wtedy worek nie daje rady przesiąkać i może się troche wylać.. Oczywiście urządzenie nigdy nie wyciągnie wszystkiego ale pozwala unknąć niechlubnej czynności łopatowania :mrgreen:
 
     
agama 

Wiek: 53
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Wysłany: 2010-03-26, 07:06   

Przeglądałem wczoraj neta i znalazłem systemy w firmach Jet system i PTV. czy ktoś ma jakieś doświadczenia jeżeli chodzi o te systemy? a może jest jeszcze jakaś inna firma produkująca urządzenia do usuwania ścierniwa?
 
     
Janusz 
Janusz


Wiek: 64
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-01, 14:10   

U nas zakupiliśmy wraz z maszyną urządzenie MBM, które automatycznie usuwa garnet do zbiornika, raz na tydzień trzeba poprawić czyszczenie przy pomocy lancy ręcznej (rodzaj odkurzacza przyłączonego do urządzenia). Garnet jest filtrowany w workach (bagach) po dostarczonym garnecie. :-D

Zdjecie_z_instrukcji_MBM2.jpg
Wymiana worka filtracyjnego
Plik ściągnięto 44692 raz(y) 134,8 KB

Zdjecie_z_instrukcji_MBM.jpg
Zdjęcie z Instrukcji MBM
Plik ściągnięto 44692 raz(y) 186,64 KB

_________________
Janusz

Omax 60120/ P4055V
 
     
agama 

Wiek: 53
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Wysłany: 2010-04-01, 17:09   

Janusz

A mam do Ciebie pytanie.
Taki worek w jakim czasie wyciąga? Godzina/dzień/ Tydzień????
Pisałeś o jakiejś lancy. Co to takiego i do czego służy?
A ostatnie pytanie to kto coś takiego sprzedaje??
Będę wdzięczny za informacje.
 
     
Tuti 
Omax 55100/P4055V


Wiek: 42
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 94
Wysłany: 2010-04-01, 22:39   

Pełna kultura taki system. Szczęśliwy posiadacz.
 
     
Janusz 
Janusz


Wiek: 64
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-04-02, 10:17   

W odpowiedzi na pytania:

Taki worek w jakim czasie wyciąga? Godzina/dzień/ Tydzień????
Worek wymieniasz w takim samym czasie jak zużywasz tonę garnetu (używamy opakowanie z garnetu jako filtr). U nas średnio 3 razy w miesiącu.

Pisałeś o jakiejś lancy. Co to takiego i do czego służy?
Generalnie automat zamontowany w wannie usuwa wszystko, ale jak to automat, trzeba czasem poprawić w rogach i do tego służy lanca - rodzaj odkurzacza zasycającego garnet w zakamarkach (patrz zdjęcia)
A ostatnie pytanie to kto coś takiego sprzedaje??
MBM dostaliśmy razem z maszyną OMAX z JET-SYSTEM

Lanca.jpg
Lanca ssąca
Plik ściągnięto 44672 raz(y) 62,69 KB

Zdjecie_z_instrukcji_MBM4.jpg
Schemat przepływu ścierniwa i wody
Plik ściągnięto 44672 raz(y) 48,64 KB

Zdjecie_z_instrukcji_MBM3.jpg
Układ zamontowany w wannie
Plik ściągnięto 44672 raz(y) 111,83 KB

_________________
Janusz

Omax 60120/ P4055V
 
     
agama 

Wiek: 53
Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 39
Wysłany: 2010-04-02, 16:30   

Dzięki Janusz za odpowiedź. Muszę więc się z nimi skontaktować i pogadać na temat tego systemu. Może zaproponują mi jakieś rozwiązanie do mojej maszyny.
A tak przy okazji to zdrowych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.
 
     
prz100

Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-04-07, 20:44   

witam, mam pytanie odnośnie ścierniwa - czy ścierniwo raz zużyte można w jakiś sposób odzyskiwać, np. po osuszeniu, przefiltrowaniu i używać ponownie??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group