powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Części zużywane na maszynach
Autor Wiadomość
agama 

Wysłany: 2010-03-25, 14:06   Części zużywane na maszynach

Mam pytanie

Jak zużywają się u was części na maszynach.
Ja prowadzę sobie analizę i wychodzi mi to tak:
Tuby wystarczają mi średnio na 60-70h, zdarzają się też przypadki, że i wytrzymuje tylko 20-30h, ale to tylko wtedy gdy tnę detale dla jednego z klientów gdzie w trakcie tych godzin jest ok. 3000 przebić.
Kryzy miałem założoną diamnetówkę, która przepracowała 707 godzin, pewnie by pracowała dalej ale założyłem na maszynę głowicę zintegrowaną i tnę już na niej już 500 godzin i nic się nie dzieje
Chamber disc wymieniałem średnio co 120 godzin.

Zastanawiam się ile zaoszczędzę na głowicy zintegrowanej. Jak sobie obliczyłem to na dzień dzisiejszy to jestem już na zero, więc kolejne godziny pracy głowicy to jest już mój zysk.

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2010-04-07, 23:39   

U nie jest podobnie z tubami. Co do kryz to używamy w dalszym ciągu szafirowych, bo boss nie chciał inwestować w diamentówkę, ale jak widzę to jesteś zadowolony.

A jest jakaś różnica w żywotności tub, jak używasz diamentówki?

agama 

Wysłany: 2010-04-08, 05:32   

Raczej nie zauważyłem zmiany w żywotności tub. Bardziej jest to jednak uzależnione od ilości przebić. Im tych przebić więcej to szybciej się zużywają. A co do głowicy zintegrowanej to muszę stwierdzić, że to naprawdę dobry pomysł. Jest rewelacyjna i wytrzymuje dłużej niż zapewnia producent.

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2010-05-23, 00:40   

Jestem po 700 godzinach pracy na głowicy diamentowej i przyznaję, że cieszę się że bossa namówiłem na zakup. Głowica jeszcze w dalszym ciągu nadaje się do użytku.

Dzięki "Agama" za rekomendację.

siła
sila

Wysłany: 2010-05-24, 20:00   części oryginalne czy zamienniki

Jakich części uzywacie do swoich maszyn: zawsze oryginalnych czy może równie dobrych zamienników ? Z moich obserwacji wynika, że na naszym rynku potworzylo się kilka nowych firm oferujących dobre części. Korzystaliście już ? Czy zawsze zaopatrujecie się bezpośrednio od przedstawiciela producenta waszych maszyn ?

Tuti 
Omax 55100/P4055V

Wysłany: 2010-05-24, 21:47   

Wspominałem już kiedyś że miałem doświadczenia z "nie-oryginalnymi cześciami". Efekt był taki ze relacja ceny do wytrzymałości była nieatrakcyjna. Jak na razie używam oryginalnych.

kali77 
inżynier waterjet

Wysłany: 2010-05-26, 05:40   zamienniki...

Jeszcze nie widziałem dobrych zamienników na water jet-ach... Zawsze jednak występowały problemy z ich żywotnością... No, ale może jeszcze mało widziałem... ;-)

Cytat:
Jakich części uzywacie do swoich maszyn: zawsze oryginalnych czy może równie dobrych zamienników ?

A Ty "Siła" co stosujesz na swoim Water Jetcie? Jakie zamienniki? Jakiej firmy? Co polecasz?

Odpowiedz do tematu