powrót do www.waterjet.org.pl
waterjet.org.pl Strona Główna waterjet.org.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
5-cio osiowe centra obróbkowe AWJ
Autor Wiadomość
Dekiel 

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 98
Wysłany: 2011-03-11, 00:14   

Uprzejmie proszę:

http://kimla.pl/mov-91-Waterjet-5-osi/1
_________________
Maszyna bez czowieka jest kupką złomu. www.kimla.pl
 
     
JS info 

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-03-11, 00:32   

Głowica kątowa A-JET, umożliwia cięcie pod kątem od 0° do 60°

http://omax.pl/film,12.htm

Tilt-A-Jet™ pozwala centrom obróbczym OMAX JetMachining osiągnąć rzeczywistą zerową stożkowatość przy obróbce większości materiałów. Mechanizm głowicy Tilt-A-Jet może pozycjonować głowicę pod wyliczonym przez program kątem, żeby dokładnie wyeliminować stożkowanie powstające przy odchylaniu się strumienia wody i ścierniwa. Stożkowanie nie znika ale zostaje użyte do zeskrobywania części materiału w taki sposób aby pozostawić obrabiany element z idealnie prostopadłymi krawędziami.

http://omax.pl/akcesoria,film,4.html

Obie głowice zostały wymyślone do róznych zastosowań!
_________________
www.jetsystem.pl
www.omax.pl
www.maxiem.pl
 
     
Dekiel 

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 98
Wysłany: 2011-03-11, 01:11   

Po pierwsze, dlaczego jedyny klient, który kupił od Was taką głowicę w Polsce nie może jej używać?

Po drugie. Głowica pięcioosiowa firmy Kimla ma funkcje obydwu głowic Omaxa.
zarówno eliminuje stożek jak i wycina w 5D.
Nie widzę powodu dla którego trzeba kupić dwie głowice (oczywiście poza podwójnym zyskiem sprzedawcy).

Aha, zapomniałeś tylko dodać, że wasza głowica ma poważne ograniczenie związane z brakiem możliwości ciągłego obrotu wokół własnej osi.
_________________
Maszyna bez czowieka jest kupką złomu. www.kimla.pl
 
     
JS info 

Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-03-11, 01:20   

NIEPRAWDA!

Nie polemizujemy z konkurencją. Szanujemy ją za to, że jest.

Chcesz dowiedzieć się jak jest w rzeczywistości, skontaktuj się z nami.
_________________
www.jetsystem.pl
www.omax.pl
www.maxiem.pl
 
     
Dekiel 

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 98
Wysłany: 2011-03-11, 01:36   

Co znowu jest nieprawdą?
Masz jakąś obsesję?

Jak widzisz że nie masz argumentów to siedź cicho. Przecież nie będę sam sobie odpowiadał.
Takim zachowaniem cały czas dajesz mi amunicję.
_________________
Maszyna bez czowieka jest kupką złomu. www.kimla.pl
 
     
kali77 
inżynier waterjet


Wiek: 50
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 212
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-03-11, 18:26   

A Jet... No nie pracowałem... ha ha ha...

Na tym jeszcze nikt tak naprawdę nie popracował... ;-) ha ha ha...

Zróbcie tego A Jeta wreszcie, bo tylko pośmiewisko jest w Polsce....

I poprawcie wreszcie do niego soft, bo już mam dość tłumaczenia klientom, dlaczego nic się nie da z tym A Jetem zrobić... Bo sam napiszę do OMAX-a odpowiedni e-mail. A mam do wszystkich tam pracujących.

I przestańcie oszukiwać ludzi, że to urządzenie coś jest warte... Prototyp i tyle. Szczerości trochę. Pokory. ;)
_________________
www.borawskikrzysztof.blogspot.com
 
 
     
Staszek 
od 2001r w branży

Wiek: 74
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 32
Skąd: Blok Wschodni
Wysłany: 2011-03-11, 22:21   

Po tym co piszecie mam wrażenie, że w firmie OMAX foldery reklamowe powstają jeszcze przed powstaniem prototypu. Podobnie jak z pompami Enduro, które zachwalane są już od jakiegoś czasu, ale nie ma (lub długo nie było) ich w sprzedaży. Czy pomysły na sprzedawanie maszyn już się kończą?

Mam nadzieję Panie Kimla, że u pana nie będzie podobnie. Patrząc na wywody na temat głowicy 5 osi, to widzę że zapowiada się tak samo. Na razie powstał propotyp. Przed panem długie setki godzin tekstów i poprawek. Mam nadzieję, ze nie będzie Pan testował tego na klientach !?!. W głowicach 5 osiowych najważniejsze jest oprogramowanie. Zrobienie samej głowicy to pestka przy tym ile trzeba się napracować aby stworzyć odpowiednie algorytmy. Pisanie o tym, że pana głowica eliminuje stożek nie różni się niczym od przechwałek panów z Jetsystemu. Czeka pana z tą głowicą minimum rok testów, aby chodziła ona jako tako, a pewnie w ciągu 3 lat ją udoskonalicie na tyle aby móc ją zaoferować klientom.
 
     
Dekiel 

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 98
Wysłany: 2011-03-12, 14:53   

Ale kolega trafił, właśnie mijają ok 3 lata od rozpoczęcia prac nad tą głowicą.
Głowica sprawdzona, oprogramowanie napisane -w/g twojego scenariusza, tylko w czasie przeszłym.
_________________
Maszyna bez czowieka jest kupką złomu. www.kimla.pl
 
     
Aleksander08

Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-12, 17:11   

Kali 77 jeszcze jakiś czas temu wychwalał zalety produktów firmy OMAX. I nagle takie nawrócenie ;) ciekawe, ciekawe. Panie DEKIEL z tego co wiem, to pośmiewiskiem w branży są pana rozlatujące się maszyny KIMLA. Chyba nie chce Pan porównywać swoje produkty z amerykańską technologią OMAX? Tylko człowiek bardzo zadufany w sobie porównywałby małego fiata z mercedesem, udowadniał, że "maluch" potrafi być tak szybki i wygodny w użytkowaniu jak merc. Co prawda oba pojazdy mają cztery koła, kierownicę i nadają się do jeżdżenia...ale pewne różnice jednak są ;)
 
     
Dekiel 

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 98
Wysłany: 2011-03-12, 19:41   

Rozumiem, że Kimla to Mercedes a Maxiem to Fiat. Fakt.

Z zadufaniem Omaxa też mi pasuje, nic do nich nie dociera i nie słuchają klientów.

Kimla cały czas współpracuje z odbiorcami w celu ulepszania swoich produktów.
_________________
Maszyna bez czowieka jest kupką złomu. www.kimla.pl
 
     
Paweł R. 
inżynier serwisu

Wiek: 42
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 65
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-03-12, 21:54   

Dekiel, czy oprogramowanie Kimla czyta pliki 3D np Inventor Catia i czy potrafi wygenerować na jego podstawię ścieżkę narzędzia dla głowicy 5-cio osiowej??
 
     
Dekiel 

Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 98
Wysłany: 2011-03-12, 22:41   

Zależy które oprogramowanie.
Użytkowik wybiera jaki zakres obróbek chce wykonywać.
W wersji najbardziej zaawansowanej czyta bryły między innymi z Inventora i Solidworksa.
_________________
Maszyna bez czowieka jest kupką złomu. www.kimla.pl
 
     
Paweł R. 
inżynier serwisu

Wiek: 42
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 65
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-03-12, 22:56   

A jaka jest cena oprogramowania w wersji zaawansowanej?
Rozumiem, że wersja podstawowa jest darmowa, co zawiera?
 
     
kali77 
inżynier waterjet


Wiek: 50
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 212
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-03-13, 08:58   

Aleksander08, Drogi Aleksandrze.

Z całym szacunkiem do wieloletniego doświadczenia i wiedzy teoretycznej kolegii w technologii Water jet... Pozwolę sobie nie zgodzić się z Kolegą.

Cóż... Trzeba iść z postępem. Technologia OMAX w swoim czasie była jedną dostępną na rynku i wszyscy byli zachwyceni tym, że "wodą" można w ogóle ciąć. Jeszcze do niedawna... To się zmienia. Jedyne co w życiu jest stałe to zmiany.

Jakby kolega przyjechał do Częstochowy i zobaczył na własne oczy możliwości Water jetów KIMLI to też szczęka by Koledze opadła tak jak mi... Zapraszamy. To jest Mercedes w swojej klasie, a MAXIEM to maluch... Tu Kolega ma rację z tym porównaniem, bardzo trafne.

Jeśli Ktoś ma wątpliwość proszę do mnie napisać lub zadzwonić, a udostępnię namiary na klientów MAXIEM i KIMLA. Nic prostszego. To będzie bardzo obiektywna ocena dla potencjalnego klienta Water jet.
_________________
www.borawskikrzysztof.blogspot.com
 
 
     
Paweł R. 
inżynier serwisu

Wiek: 42
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 65
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-03-13, 10:39   

kali77 napisał/a:
Jeśli Ktoś ma wątpliwość proszę do mnie napisać lub zadzwonić, a udostępnię namiary na klientów MAXIEM i KIMLA. Nic prostszego. To będzie bardzo obiektywna ocena dla potencjalnego klienta Water jet.

nie będzie obiektywna, każdy właściciel będzie chwalił swoją maszynę, nikt o zdrowych zmysłach nie przyzna się do błędu, że kupił badziewie :mrgreen:
Jeśli kogoś pytać to tylko operatorów i służby utrzymania ruchu, a nie właścicieli!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group